Když se máme moc dobře

Když se v životě máte příliš dobře, vaše práce je po mnoha letech tak zaběhlá, že už se nepotřebujete tolik připravovat, uspoříte tedy mnoho času na své záliby, rodinu, své domácí mazlíčky, nestaráte se o vaše příjmy, ty se totiž pravidelně navyšují, váš život běží jako po másle, potom jste jen krůček od malého či většího průšvihu. Připravte se na nejhorší.

Přijde ZMĚNA.

Období, kdy vás NĚCO velmi silného nutí jít do situací, které nejsou vaším životem tolik probádané, do situací lákavě vonících vašimi ideály a zasutými tužbami.

Když se nejedná o krátkodobé nevěry a mimomanželské úlety, které nechci vůbec zlehčovat, máte na problém zaděláno.

Ocitli jste se totiž na vrcholu vývojové pyramidy, kterou završujete určitou životní etapu. Dál stejným směrem, stejnou cestou, se stejnými návyky jít nemůžete. Přichází jeden velký otazník nad smyslem vašeho života, a pokud nejste věřící nebo vojensky vytvarovaní jedinci, dostáváte se do rukou terapeutů, psychologů, psychiatrů.

Druhá varianta je odpojení se od fyzického – materiálního světa. To jsou situace, kdy se lidé bezmyšlenkovitě zbavují hmotného. Prodávají svá Ferrari nebo svá jmění věnují na charitativní projekty.

Terapeuti a další podivínsky optimističtí průvodci životem vesele tleskají ručkama, když někoho takového lapí a usadí do svých křesel.

Potvrzují, že zcela určitě do takových situací musíte jít. Vždyť intuice vám přeci napovídá správně, jste v souladu s vaším vnitřním nastavením, v souladu s vnitřním dítětem, které si žádá léčení, naplnění.

Jenže.

Léty prověřená filozofie života ale hovoří o něčem úplně jiném.

O mírnosti.

O smířlivosti.

O pochopení

O toleranci.

O odpuštění.

O sebezapření ve prospěch vyšších hodnot- rodiny.

O víře.

O lásce.

Osm cest bohatství života.

Každý, kdo žije v souladu s těmito cestami, dojde jednoho dne ke ŠTĚSTÍ.

Odbočil/a jsi ze své cesty?

Přejít nahoru